Başlangıç / HABERLER / Dernek Haberleri / Dernek Başkanından 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı…

Dernek Başkanından 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı…

15216036_925154047628993_923357573_o

Atatürk’ün Başöğretmenliğinin kabul tarihi olan 24 Kasım gününü, 1981 yılından itibaren, insanları eğiten, doğru ve faydalı bilgileri öğreten, çocuk ve gençlerin kişilik olgusunun olumlu yönde gelişmesini sağlayan değerli öğretmenlerimizi anmak onlara şükranlarımızı sunmak amacıyla “Öğretmenler Günü” olarak kutlamaktayız.

Türk insanının, bugün dünya ülkeleri arasında sahip olduğu saygın konumunu çağın gereklerine göre yetiştirilmiş, nitelikli genç insan kaynağımıza borçluyuz. Bu başarıda en büyük pay sahibi şüphesiz ki öğretmenlerimizdir. Büyük bir medeniyet birikimine sahip milletimizin sahip olduğu değerlerin gelecek nesillere aktarılmasında ve çocuklarımızın değişen dünya koşullarına hazırlanmasında eşsiz bir role sahip olan öğretmenlerimiz dün olduğu gibi gelecekte de ülkemizdeki değişimin, gelişimin, yenilenmenin ve daha ileri hedeflere doğru ilerlemenin baş aktörleri olacaktır.

Bu onurlu ve kutsal mesleği yapan öğretmenler, cehaletle savaşın en keskin kılıcıdır. 24 Kasım “Öğretmenler Günü” dolayısı ile öğretmenlerimize, öğrencilerine verdikleri emek, gösterdikleri özveri, sabır ve hoşgörü için teşekkür ediyor, bu özel günlerini kutluyorum. Ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi rahmetle anıyorum. Emekli öğretmenlerimize sağlıklı ve uzun ömürler, halen görevleri başındaki tüm öğretmenlerimize de başarılar diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

TÜMEDER BAŞKANI

SEDAT ÖZTÜRK

Bir cevap yazın